Design dziecięcego pokoju

Wielbiciele nowych trendów i niebanalnych rozwiązań w wystroju wnętrz chcą je wprowadzić także w pokoju swojego dziecka. Dzisiejszy rynek oferuje bardzo wiele możliwości w zakresie urządzania dziecięcych pokoików. Można zacząć wcześniej i z bogatej oferty wybrać coś idealnego dla siebie i dla swojego malucha. Jakie wzory i modele można dziś kupić, na jakie warto postawić, by dziecięcy pokój był modny, przykuwał uwagę i robił wrażenie?

Zmienne wymagania

Już od dłuższego czasu zmieniają się i rosną wymagania dotyczące dziecięcych mebli. Nie wystarczy dziś, by były bezpieczne, wygodne i przystosowane do potrzeb mieszkańca pokoju. Coraz częściej rodzice szukają niebanalnego wyglądu, nowoczesności, zgodności z aktualnymi trendami. Dlatego właśnie projektanci prześcigają się w wymyślaniu mebli dziecięcych na miarę dzisiejszych wymagań. Dzięki temu pokój dziecięcy zmienia się w magiczną krainę, żywą i pełną piękna. Wiele firm umożliwia wręcz klientom dostosowanie zamawianych mebli zgodnie z własnym życzeniem i pomysłem, przez co nabierają one bardzo personalnego charakteru.

Modne łóżeczko

Pierwszym kryterium, jakie powinno się brać pod uwagę przy wyborze dziecięcego łóżka, jest wygoda i bezpieczeństwo. Nie może ono narażać malucha na wypadki lub dyskomfort w czasie spania. Coraz modniejsze stają się piękne kołyski w stylizowanym na dawny lub bardzo nowoczesnym stylu. Można zdecydować się na piękny, wiklinowy kosz, ale także na ciekawie wyciętą, nowoczesną kołyskę z płyty. Coraz częstsze są ciekawe, niespotykane kolory, nadruki i wzory. Wiele firm wykonuje nadruki wskazane przez samych klientów.

Wygodne łóżko dziecięce

Starsze dzieci będą zachwycone łóżeczkiem stylizowanym na domek czy piracki statek. Wiele dzieci marzy też o łóżku piętrowym lub umieszczonym na antresoli, w którego zjeżdża się na dół po zjeżdżalni. Oczywiście wszystkie te łóżeczka są wykonane tak, by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo i nie narażać go na żadne wypadki.

Ciekawe, nowoczesne dodatki i wyposażenie

Świat oszalał w ostatnich latach na punkcie stylu minimalistycznego. Charakteryzuje go wyrazistość, oszczędność środków, ale także geometryczne kształty i formy. To świetny pomysł na regał czy półki. Można postawić na kształty kwadratów, półki – plaster miodu lub sześciokąty. Dla wielbicieli natury dobrym wyborem będą meble – drzewka. Meble mogą być także wielofunkcyjne – niektóre regały są jednocześnie domkami do zabawy, inne pozwalają na urządzenie kryjówki. Do siedzenia warto wybrać pufy lub podwieszane kosze, na których dziecko może się z powodzeniem huśtać. Z kolei uczeń będzie mógł wygodnie czytać i odrabiać lekcje przy modnym biurku, stylizowanym na stół kreślarski. Możliwości jest bardzo wiele, wystarczy poszukać i dać się zainspirować.