Pokój małej księżniczki

Pokój to takie miejsce, w którym dziecko spędza najwięcej czasu jest to bardzo ważne miejsce w rozwoju malucha. Powinien być on bezpieczny i wygodny, ale również urządzony w taki sposób, by inspirować, pobudzać wyobraźnię i działać pozytywnie na psychikę młodego lokatora.

Pokój małej księżniczki jak każdy inny dziecięcy pokój powinien zapewniać dziewczynce miejsce do spania, nauki, zabawy i odpoczynku a także możliwość przechowywania rzeczy w porządku. Pożądany efekt będzie można uzyskać przygotowując takie miejsce od podstaw, albo też wprowadzać różnorakie dodatki, które będą pasować do bardziej uniwersalnych mebli i barw. Pokój księżniczki w zależności od wieku i upodobań przyszłej właścicielki może oznaczać wnętrze, które nawiązywać będzie do królewskiej sypialni jak z baśni.

Odpowiednie kolory

Psychologowie podkreślają, że na człowieka i jego psychikę oraz samopoczucie istotny wpływ mają między innymi kolory. Szczególnie istotny będzie wybór barw do pokoju dziecka. Nasycone mocne kolory będą skutecznie napełniać energię, nie można jednak z nimi przesadzać, szczególnie gdy dziecko jest żywiołowe. Błękit i zieleń w rozsądnych dawkach będą skutecznie relaksować i sprzyjać skupieniu. Błękit może zresztą wpasować się w aranżację pokoju księżniczki, ładnie uzupełniają go jasne meble czy ściany, które współgrają z disnejowskimi księżniczkami.

Obecnie między innymi niebieski kolor Elsy z Krainy Lodu staje się bardzo popularny i często będzie się można z nim spotkać. Biel to natomiast dobra barwa uniwersalna, która w pokoju każdego dziecka powinna się pojawić, ale należy ją odpowiednio zestawić również z innymi kolorami między innymi często zestawia się biel z różem.

Kolory w pokoju dziecka

Różowy to często ulubiony kolor dziewczynek, kojarzony będzie zazwyczaj z księżniczkami, jeśli jednak dziewczynka jest już nieco starsza sypialnia nie będzie mogła zostać przemeblowana w ciągu paru lat wtedy warto będzie postawić na nieco inny dobór barw. Można między innymi obecnie zamiast malowania ścian zdecydować się także na zastosowanie fototapet, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i dość często są wykorzystywane. Można właśnie postawić na specjalną fototapetę, na której znajdować się będą księżniczki.

Jakie meble do takiego pokoju?

Komplety mebli do pokoju dziewczęcego są najczęściej biało różowe. Zakup kompletu ma taką zaletę, że wszystkie meble będą utrzymywane w tej samej stylistyce i wykonywane będą z takich samych materiałów. Spośród pojedynczych mebli ciekawymi propozycjami mogą być między innymi łóżko – karoca z baldachimem, łóżko w formie zamku czy też eleganckie łóżko wyglądające jak z królewskiej komnaty. Można także zdecydować się na meble ozdobione wizerunkami najbardziej popularnych bajkowych księżniczek. Zazwyczaj utrzymywane będą one w tonacji różowej albo niebieskiej. Te dwa kolory są najbardziej popularne i najczęściej spotykane. Jeśli pokój będzie przygotowany w stylu dla księżniczki każda dziewczynka rzeczywiście poczuje się w takim pokoju wyjątkowo.