Przegląd mebli, które rosną razem z dzieckiem

Rodzice często ubolewają nad tym, że często muszą zmieniać meble znajdujące się w pokoju dziecięcym. Warto jednak zastanowić się nad ty, czy rzeczywiście mamy do czynienia z praktyką, dla której nie ma alternatywy. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakie meble powinny być przez nas wybrane, jeśli zależy nam na tym, aby były one solidne, spełniały swoje zadanie, a jednocześnie przez lata służyły dziecku.

Łóżeczka niemowlęce

Pierwszym krokiem jest urządzenie pokoju dla noworodka. Już wtedy rodzice mają pewne wątpliwości odnoszące się do zasadności takiego rozwiązania, nie da się bowiem ukryć, że mamy do czynienia z przestrzenią, która zwykle nie jest możliwa do wykorzystania dłużej niż przez rok. W pewnym momencie przecież wysokie łóżeczko wyposażone w szczebelki przestanie być wystarczające, a poszukiwanie nowych mebli stanie się koniecznością bez względu na to, czy sami będziemy już na to gotowi, czy też będziemy woleli wstrzymać się jeszcze z taką inwestycją.

Tymczasem w sprzedaży dostępne są dziś nie tylko łóżka, ale i krzesła dla dzieci, które rosną wraz z nimi, a tym samym idealnie odpowiadają naszym wyobrażeniom na temat mebli, dla których charakterystyczna jest przedłużona żywotność. Tu znakomitym przykładem może być choćby łóżeczko dla niemowlęcia pod warunkiem, że jest ono wyposażone w zdejmowany bok. Pozwala to na montowanie w nim stelaża materaca nie na jednej, ale na aż dwóch wysokościach. Pierwsze miesiące życia dziecka są zatem czasem, w którym materac może być umieszczony nieco wyżej, potem zaś można zamontować materac dość nisko, aby stworzyć kojec bezpieczny do spania i pierwszych prób stawania na własnych nogach.

Wygodne łóżko

Łóżka dla starszych dzieci

Jeśli nasze dziecko zaczyna już pewnie chodzić, my możemy wyjąć mu kilka szczebelków, w pewnym momencie zaś możemy pozwolić sobie na bardziej radykalny krok, a więc na zdjęcie całego boku łóżeczka tak, aby maluch mógł swobodnie siedzieć na materacu z nogami na podłodze. Takie łóżko może służyć dziecku nie przez rok, ale nawet przez cztery lata. Kolejne łóżko także może być jednym z tych, które rosną razem ze swoimi małymi właścicielami. W tym kontekście bardzo dobrze sprawdzają się stelaże zwracające na siebie uwagę ze względu na ich umiejscowienie na rozsuwanych szynach.

Charakterystyczne jest dla nich to, że można je wydłużać w momencie, w którym dziecko rośnie. Mamy do czynienia z trwałą konstrukcją, która może być wielokrotnie modyfikowana, choć czasem prawidłowe funkcjonowanie takiego rozwiązania jest uzależnione od tego, czy dysponujemy materacem odpowiedniej wielkości. Ciekawa kolorystyka i wzornictwo sprawiają, że mamy do czynienia z meblami znakomicie sprawdzającymi się w każdym dziecięcym pokoju.

Krzesełka do karmienia

Meblem rosnącym razem z dzieckiem może być też krzesełko do karmienia. Klasyczne rozwiązanie może być funkcjonalne przez rok, potem jednak należy liczyć się z koniecznością pożegnania się z nim. Rosnące krzesełko do karmienia pozwala nam jednak zapomnieć o tym problemie, można bowiem modyfikować zarówno jego wysokość, jak i szerokość. W pewnym momencie można też zrezygnować z typowych dla niego zabezpieczeń.